statystyki

Umowa Erbudu na prace przy Galerii Młociny warta 534,6 mln zł weszła w życie

15 września 2016, 15:22 | Aktualizacja: 15.09.2016, 15:41
Źródło:ISBnews

Erbud otrzymał wezwanie do rozpoczęcia w terminie do 1 października br. robót budowlanych związanych z realizacją Galerii Młociny w Warszawie, podała spółka. Inwestor przedstawił również dokumenty dotyczące finansowania w/w inwestycji, co oznacza, że umowa warta 534,61 mln zł weszła w życie.

Reklama

Reklama

"Tym samym spełnione zostały warunki zawieszające wejścia w życie umowy. Wartość umowy to 534 610 239 zł. Termin na realizację robót wynosi 27 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

W maju br. Erbud poinformował o zawarciu warunkowej umowy na roboty budowlane - budowę Centrum Handlowo-Usługowo-Rozrywkowego Galeria Młociny. Warunkiem wejścia w życie umowy było przedłożenie do 15 lipca 2016 r. przez inwestora wezwania do rozpoczęcia robót.

14 lipca 2016 strony podpisały aneks do umowy, określający, iż wejście w życie umowy jest uwarunkowane spełnieniem się łącznie dwóch warunków, co miało nastąpić najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2016 r. Było nimi doręczenie oświadczenie instytucji finansowej o wysokości udzielonego finansowania, które musi być nie niższe niż kwota stała netto (wydłużenie ww. terminu wymagało podpisania przez strony aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności) oraz wezwanie do przejęcia placu budowy i rozpoczęcia robót.

31 sierpnia Erbud poinformował o przedłużeniu terminu wypełnienia wyżej opisanych warunków do 15 września 2016 r., przypomniano.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. miała 1,76 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze