statystyki

Orbis ma przedwstępną umowę na hotel ibis w Wilnie za maks. 8,53 mln euro netto

16 września 2016, 09:27 | Aktualizacja: 16.09.2016, 12:46
Źródło:ISBnews

Hekon – litewska spółka zależna Orbisu – zawarł ze spółką Merko bustas z estońskiej grupy kapitałowej Merko Ehitus przedwstępną umowę nabycia budynku hotelu pod marką "ibis" wraz z miejscami parkingowymi, który zostanie wybudowany przez sprzedającego w Wilnie przy ul. Ceikiniu 3, podał Orbis. Łączna cena nabycia to maksymalnie 8,53 mln euro netto.

Reklama

Reklama"Hotel 'ibis' będzie miał 164 pokoje, restaurację, bar oraz 2 sale konferencyjne i wybudowany będzie zgodnie ze standardami Accor" – czytamy w komunikacie.

Finalna umowa nabycia ma zostać zawarta do 30 czerwca 2018 r., po spełnieniu przez sprzedającego warunków przewidzianych w umowie przedwstępnej, związanych w szczególności z wybudowaniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie hotelu "ibis" oraz zapewnieniem, że hotel będzie wolny od wszelkich obciążeń.

Łączna cena nabycia hotelu "ibis" nie przekroczy kwoty 8 526 000 euro netto, powiększonej o należny podatek od towarów i usług (VAT), podano także.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze