Książek Holding sprzedał w transakcji pakietowej 1 936 tys. akcji Marvipolu. Cena sprzedaży wyniosła 8,5 zł za akcję i była o 22% wyższa od średniego kursu akcji z ostatnich 3 miesięcy, podano w komunikacie.

"Zdecydowałem się na sprzedaż akcji Marvipolu po cenie niższej od mojej wewnętrznej wyceny spółki wierząc, że transakcja ta korzystnie wpłynie na płynność akcji i ich rynkową wycenę, na czym skorzystają wszyscy akcjonariusze Marvipolu. Kupujący akcje zdecydował się zapłacić za nie z istotną premią wobec średniej ceny z ostatnich 3 miesięcy, co w mojej ocenie stanowi najlepsze potwierdzenie potencjału Grupy Marvipol do dalszego wzrostu i efektywnego pomnażania powierzonego kapitału" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Po transakcji Mariusz Książek, za pośrednictwem Książek Holding, kontroluje 66% kapitału spółki. Jak deklaruje, nie ma w planach dalszej sprzedaży akcji Marvipolu.

"Po raz pierwszy w ciągu 20-letniej historii spółki zdecydowałem się na sprzedaż akcji bez zamiaru ich dalszego reinwestowania w rozwój firmy. Od dłuższego czasu obserwuję rosnące zainteresowanie akcjami Marvipol S.A., potwierdzone adresowanymi do mnie propozycjami zakupu, na chwilę obecną nie mam jednak w planach dalszej sprzedaży akcji spółki. Liczę, że po podziale Marvipol S.A. na dwie giełdowe spółki: Marvipol Development i British Automotive Holding, druga z nich będzie mogła regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami, wypłacając dywidendę" - wskazał Książek.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)