"Gdybyśmy dzisiaj oddali instalację do użytku, miałaby ona natychmiastowo 70-procentowe obłożenie w związku z dużym zainteresowaniem klientów" - powiedział Kosiński podczas konferencji prasowej.

Przypomniał także, że celem spółki jest osiągnięcie udziału wyrobów dla przemysłu w strukturze sprzedaży na poziomie 50% w 2020 r. (wobec ok. 19% w 2015 r.).

Ponadto wartość IRR projektu Future ma wynieść ok. 25%.

Wczoraj Powax podał, że zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Jednocześnie spółka zawarła umowę kredytową z ING Bankiem Śląskim, obejmującą kredyt inwestycyjny w wysokości 6,5 mln euro oraz 68 mln zł z przeznaczeniem na współfinansowanie budowy instalacji, a także kredyt wieloproduktowy na odnawialny limit kredytowy w wysokości 70 mln zł.

Polwax ogłosił w marcu 2015 r., że planuje budowę instalacji odolejania rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach, tzw. projektu Future. Dostawcą kluczowych elementów technologii miał być ThyssenKrupp.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)