"Spółki JSW S.A. oraz SRK S.A. zawarły też wszystkie porozumienia o współpracy konieczne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania innych części zakładów górniczych należących do JSW oraz porozumienia dotyczące spraw pracowniczych. Spółka Restrukturyzacji Kopalń jest przygotowana organizacyjnie i kadrowo do sprawnego przeprowadzenia wszelkich działań związanych z przejęciem pracowników oraz zagospodarowywaniem przejętego majątku" - czytamy w komunikacie.

SRK kupuje zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci części ruchu Jas-Mos. Do Spółki przejdzie także ok. 1 600 pracowników, którzy skorzystają z instrumentów osłonowych zawartych w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, w tym ok. 1200 osób to pracownicy, którzy będą mogli skorzystać z urlopów górniczych. Pozostali mają prawo do urlopów dla pracowników zakładu przeróbki węgla oraz do odpraw jednorazowych.

"W Spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A. opracowywany już jest program likwidacji ruchu Jas-Mos, który po zaakceptowaniu przez ministra energii będzie podstawą do podejmowania konkretnych działań likwidacyjnych" - czytamy dalej.

SRK podała też, że prowadzi mocno zaawansowane są też rozmowy dotyczące nieodpłatnego nabycia od Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zorganizowanej części KWK "Pokój" w Rudzie Śląskiej.

W środę akcjonariusze JSW wyrazili zgodę na przekazanie Ruchu "Jas-Mos" kopalni " Borynia - Zofiówka - Jastrzębie" do SRK.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)