"Przedmiotem umowy jest dostawa sprzętu w postaci 3 988 sztuk komputerów Dell Optiplex 3040 SFF za wynagrodzeniem w wysokości 12 704 571,60 zł brutto na rzecz sądów powszechnych oraz zapewnienie usług gwarancyjnych sprzętu" - czytamy w komunikacie.

Umowę podpisano w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Skarb Państwa - Sąd Apelacyjny w Krakowie.

"Zgodnie z umową konsorcjum NTT Technology Sp. z o.o. będzie stroną dokonującą w całości bezpośredniej dostawy na rzecz zamawiającego. Pozostali członkowie konsorcjum będą uczestniczyli w dostawach na rzecz NTT Technology Sp. z .o.o. Spodziewana wartość przychodów z tytułu realizacji umowy wyniesie w księgach NTT Technology Sp. z o.o. 12 705 tys. zł brutto ( tj. 10 329 tys. zł netto)" - czytamy dalej.

Termin wykonania umowy to 4 tygodni od daty jej zawarcia.

NTT System S.A. jest największym, polskim producentem komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)