Polski kanał e-commerce wypracował we wrześniu 1,55 mln zł przychodów dla CDRL, co oznacza wzrost o 60% r/r, podano również.

"Od początku roku skumulowane przychody w tym kanale sprzedaży wyniosły już 9,16 mln zł, co oznacza, że są aż o 90% wyższe niż przed rokiem" - czytamy w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z wzrostów notowanych w internetowym kanale sprzedaży, który staje się dla nas coraz ważniejszy. Jego rozwój to dla nas jeden z priorytetów" - powiedział wiceprezes CDRL Tomasz Przybyła, cytowany w komunikacie.

Marka Coccodrillo jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach jak Chiny, Brazylia, czy Arabia Saudyjska. Na koniec czerwca miała 246 sklepów Coccodrillo w Polsce, o 12% więcej niż przed rokiem. Łączna powierzchnia polskich sklepów wynosiła 16.891 m2, co oznacza wzrost o 9% r/r. Liczba sklepów zagranicznych wzrosła o 36% w skali roku do 225. Łącznie CDRL miało 471 punktów sprzedaży na koniec I poł. 2016 r.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)