"W 2017 r. planujemy ekspansję za granicę. Pierwszym rynkiem poza Polską, na którym chcemy być obecni są Niemcy i jest to wyjście na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, głównie z branży transportowej. W następnej kolejności przyjdzie czas na dalsze kraje UE. Już rozliczamy faktury w euro, więc nie ma u nas problemu z kwestią walutową" - powiedział ISBnews Pasenik.

Dodał, że decyzja o wejściu do USA poczeka do momentu, aż firma jeszcze bardziej urośnie.

Prezes wskazał ponadto, że invipay.com jest w trakcie zmiany na spółkę akcyjną i planuje wejście na NewConnect. Dzięki obecności na giełdzie stanie się transparentni dla naszych interesariuszy - klientów i banków, co - według jego słów - jest priorytetem zakładanego debiutu. Ponadto szykuje emisję obligacji jeszcze w tym roku.

Od marca invipay.com ma rozliczone transakcje o wartości 30 mln zł z ok. 12 tys. faktur. Dynamika wzrostu wartości rozliczanych transakcji wynosi 30% m/m. Pasenik wskazuje, że spółka zakłada rozliczenie min. 50 mln zł transakcji w tym roku. Średnia faktura wynosi 2,5 tys. zł, co jest zgodne z założeniami i do takiej grupy docelowej kieruje ofertę. Branże, które obsługuje to przede wszystkim transport, a ponadto reklama, wydawnictwa, poligrafia, drukarnie.

W czerwcu spółka podawała, że osiągnęła poziom rentowności działalności. "Pierwszy rok działalności zakończymy na pewno na plusie netto" - stwierdził Pasenik.

Spółka oferuje internetowy system płatności, który zabezpiecza płatność faktur wystawianych przez sprzedawców lub usługodawców.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)