"Przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad wprowadzeniem do sprzedaży naszej nowej drukarki 3D Zortrax M300, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. To pozwala nam wierzyć, że powtórzy sukces modelu M200. Zapewniamy, że to nie koniec nowych produktów ze strony Zortrax. Nie zamierzamy zwalniać tempa, wręcz przeciwnie - wciąż będziemy się rozpędzać" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Zysk netto za wrzesień 2016 r. wyniósł ponad 1,3 mln zł, co stanowi trzeci najwyższy wynik w skali całego 2016 roku, podano również.

"Trzeci kwartał ze względu na okres wakacyjny to dla wielu firm najtrudniejsze miesiące pod kątem sprzedaży, jednak wyniki Zortrax pokazują, że jego produkty i rozwiązania nawet wówczas cieszą się dużym zainteresowaniem" - czytamy w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)