"Rezerwa została zawiązana w związku z planowanym zawarciem przez niektóre z niemieckich spółek zależnych spółki, Centralną Radę Pracowniczą Pfleiderer GmbH oraz Radami Pracowniczymi niektórych z jej spółek zależnych umów w przedmiocie wzajemnego poszanowania interesów oraz planu socjalnego, które są niezbędne dla przeprowadzenia procesu wewnętrznej reorganizacji grupy kapitałowej spółki" - czytamy w komunikacie.

W szczególności, proces reorganizacji będzie wymagać przeniesienia do Polski części stanowisk pracy oraz redukcji zatrudnienia w Niemczech, podano również.

"Rezerwa została zawiązana w celu zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych do wywiązania się z postanowień umów w przedmiocie wzajemnego poszanowania interesów oraz planu socjalnego, w tym środków finansowych niezbędnych do: (i) wypłaty odpraw pracowniczych w wysokości 4,3 mln euro, (ii) wypłaty związane z wcześniejszym przejściem na emeryturę pracowników w wieku przedemerytalnym w wysokości 1,5 mln euro oraz (iii) zawiązania i prowadzenia spółki celowej niezbędnej do przeprowadzenia redukcji zatrudnienia w wysokości 1,5 mln euro" - czytamy dalej.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)