"Od momentu wykupu menadżerskiego, przeprowadzonego ze wsparciem Krokus PE w 2012 roku, Polwax dokonał transformacji z producenta prostych produktów w nowoczesną, przedsiębiorczą, samodzielną korporację, wytwarzającą innowacyjne i specjalistyczne produkty parafinowe dla różnych branż. Zostało to osiągnięte dzięki doświadczonej kadrze zarządzającej oraz jasnej strategii rozwoju spółki. Udane wyjście funduszu świadczy również o tym, że w przypadku wysokiej klasy spółek portfelowych polska giełda nadal jest opłacalną drogą wyjścia dla funduszy private equity" - powiedział partner zarządzający w Krokus PE Witold Radwański, cytowany w komunikacie.

Nova Polonia II jest czwartym funduszem, któremu doradza Krokus PE.

Polwaź podał wcześniej, że Krokus Chem S.a.r.l., którego podmiotem dominującym jest Nova Polonia II Limited Partnership, sprzedał wszystkie posiadane 3 260 050 akcji Polwaksu, które stanowiły 26,66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)