Do obrotu na rynku regulowanym GPW w oparciu o prospekt emisyjny zostało wprowadzonych 15 000 000 akcji zwykłych serii B.

"Celon Pharma S.A. jest firmą farmaceutyczną o ugruntowanej pozycji, rosnących przychodach i bardzo jasno określoną wizją przyszłości, która zakłada nie tylko dynamiczną ekspansję zagraniczną naszego flagowego produktu, a także naszą stałą obecność w wyścigu po globalne rynki farmaceutyków. To także wizja, która pozwoli nam na efektywny rozwój kilkunastu projektów innowacyjnych i ich skuteczną komercjalizację w najbliższych latach" - powiedział prezes Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

Mercurius Dom Maklerski pełnił funkcję oferującego w procesie.

Pod koniec września Celon Pharma poinformowała, że w ramach oferty publicznej dokonała przydziału łącznie 15 mln akcji nowej emisji serii B i pozyskała 245 mln zł. Redukcja wśród inwestorów indywidualnych wyniosła około 82%. Cena emisyjna za jedną akcję wynosiła 16,33 zł.

Celon Pharma S.A. jest pierwszą spółką biofarmaceutyczną specjalizującą się jednocześnie w opracowywaniu, wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek specjalistycznych leków generycznych, a także prowadzącą badania nad innowacyjnymi terapiami.

Aktualny portfel produktowy spółki można podzielić na klasyczne leki generyczne, złożone leki generyczne, tzw. leki generyczne plus oraz projekty nowych leków, w tym potencjalnych leków innowacyjnych. Firma dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D), zarówno leków generycznych, jak i innowacyjnych. Posiada także nowoczesny zakład wytwórczy w Kazuniu Nowym, w którym wytwarzane są suche formy farmaceutyczne.

(ISBnews)