"Jednocześnie według wstępnych wyliczeń w całym okresie od stycznia do września 2016 r. przychody netto ze sprzedaży grupy kapitałowej Trans Polonia wyniosły ok. 126 449 tys. zł, co stanowi 275% przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2015 roku (wyniosły 45 987 tys. zł)" - czytamy w komunikacie.

Skokowy wzrost sprzedaży będący efektem akwizycji Orlen Transport w ostatnim czasie jest dodatkowo wspierany przez nowe regulacje ograniczające szarą strefę na rynku paliw oraz dobrą sytuację na rynku międzynarodowych przewozów płynnej chemii. W I półroczu sprzedaż grupy w tym obszarze wzrosła o ponad 25%, a ponad 2/3 dystansów realizowanych było poza Polską.

"Pozytywna dynamika usług transportu płynnych surowców chemicznych wynika ze sprzyjających warunków rynkowych, ale i powoli odczuwalnej naszej silniejszej pozycji przetargowej wynikającej ze wzrostu skali działalności. To jest już widoczne, ale przede wszystkim może zaowocować nowymi większymi kontraktami w 2017 roku. Drugim czynnikiem wspierającym nasz biznes są nowe przepisy istotnie redukujące działalność szarej strefy na rynku paliwowym w Polsce" – skomentował prezes Dariusz Cegielski cytowany w komunikacie.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)