"W ostatnich latach wpływ działalności firm deweloperskich na kształtowanie ładu przestrzennego miast jest coraz bardziej widoczny. Poprzez tworzenie lokalnej infrastruktury w pobliżu naszych projektów również włączamy się w takie działania. Realizując projekt Moko, chcemy nie tylko wpisać się w istniejącą tkankę miejską, ale także przyczynić się do jej rozwoju. Stąd też pomysł na stworzenie ogólnodostępnego placu miejskiego, który zostanie w pełni sfinansowany z naszych środków, a następnie przekazany do użytku publicznego" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

Plac miejski będzie miał powierzchnię ok. 1800 m2. Znajdzie się na nim niska i wysoka zieleń, ozdobne donice, kilkanaście ławek, a także miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Rozpoczęcie prac planowane jest na przełom listopada i grudnia br. Projekt placu miejskiego przygotowała pracownia Kruszewski Architekci, podano również.

Osiedle Moko to cztery budynki w ramach dwóch etapów z 326 mieszkaniami i 19 lokalami usługowymi. W ofercie wciąż dostępne są rodzinne mieszkania trzy-, cztero- i pięciopokojowe o powierzchni od 67 m2 do 140 m2" - czytamy w komunikacie.

Ceny mieszkań zaczynają się od 8200 za m2, podano także.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. sprzedała 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.

(ISBnews)