"Za 9 miesięcy 2016 roku grupa kapitałowa Orbis osiągnęła wynik operacyjny EBITDA w wysokości 302,8 mln zł. W ocenie zarządu, na dzień publikacji niniejszego sprawozdania finansowego nie występują czynniki mogące zagrozić realizacji prognozy" - czytamy w raporcie.

W lipcu Orbis opublikował prognozę skonsolidowanego wyniku EBITDA na 2016 r. na poziomie pomiędzy 360 i 370 mln zł. Prognoza EBITDA uwzględnia wynik z działalności operacyjnej, z wyłączeniem wpływu zdarzeń jednorazowych, takich jak sprzedaż nieruchomości, aktualizacja wartości aktywów trwałych, czy koszty restrukturyzacji zatrudnienia.

Orbis podał też, że EBITDA like-for-like w okresie trzech kwartałów br. zwiększyła się o 16,1% r/r i wyniosła 302,97 mln zł.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce.

(ISBnews)