"W III kw. mieliśmy spore odzyski w korporacjach. To pozwoliło zmniejszyć poziom kosztów ryzyka od początku roku. Korzystaliśmy z tych odzysków w III kw. i to pozwoliło nam uzyskać koszt ryzyka na poziomie 45 pkt bazowych w samym trzecim i po trzech kwartałach tego roku" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

"Myślę, że cały rok zakończymy na poziomie lepszym, niż spodziewaliśmy się na początku roku. To będzie 45-50 pkt bazowych, jeśli chodzi o koszty ryzyka" - dodał.

Koszt ryzyka wyniósł 45 pb w III kw., a łącznie w I-III kw. wyniósł 45 pb wobec 57 pb rok wcześniej.

Odpisy na ryzyko kredytowe wyniosły 53 mln zł w III kw., zaś w I-III kw. wyniosły 160 mln zł i były niższe o 18,6% w skali roku.

Wskaźnik kredytów niepracujących (NPL) wyniósł 4,6% na koniec września br., czyli na takim samym poziomie, co rok wcześniej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)