"Po przeprowadzeniu przez nabywcę procesu due diligence, który obejmował szereg badań dotyczących możliwości budowlanych działki oraz wielkości potencjalnego projektu deweloperskiego, uzgodniono cenę sprzedaży w wysokości 3,4 mln euro brutto, zgodną z wartością księgową tych aktywów" - czytamy w komunikacie.

Umowa przewiduje termin 20 grudnia br. na zamknięcie transakcji i uiszczenie płatności, pod warunkiem uzyskania kilku pozwoleń planistycznych, podano także.

Ponadto, zgodnie z umową, Plaza może otrzymać 60 euro za m2 (do łącznej kwoty 4,2 mln euro, stanowiącej maksymalną wartość transakcji), jeśli nabywca wybuduje projekt powyżej 10,5 tys. m2.

"Po finalizacji transakcji, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym, 75% z otrzymanej kwoty w gotówce zostanie przekazane obligatariuszom w następnym kwartale" - czytamy dalej.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)