W wyemitowanym w niedzielę wywiadzie z Donaldem Trumpem dziennikarz Fox News Bill O'Reilly nazwał Putina "zabójcą", próbując skłonić prezydenta USA do wyjaśnienia bardziej szczegółowo, dlaczego darzy szacunkiem rosyjskiego przywódcę.

W poniedziałek Pieskow mówił, że telewizja Fox News powinna przeprosić Putina. "Uważamy takie słowa ze strony dziennikarza Fox News za niedopuszczalne i obraźliwe. Wolelibyśmy, by ten szanowany kanał skierował przeprosiny do prezydenta Rosji" - oświadczył.

W poniedziałek wieczorem O'Reilly zakpił z tego, mówiąc: "Pracuję nad tymi przeprosinami, ale może to trochę potrwać. Możecie skontaktować się ze mną w tej sprawie około... 2023 roku".

We wtorek Pieskow powiedział dziennikarzom, że widać, iż O'Reilly inaczej pojmuje znaczenie zwykłej grzeczności i zażartował, że Kreml powróci do sprawy w 2023 roku.

"To bardzo niefortunny incydent dla firmy Fox, przynajmniej w naszych oczach" - powiedział rzecznik Kremla. Dodał, że zachowanie O'Railly'ego rzuca złe światło na jego stację, ale dał do zrozumienia, że Moskwa nie zamierza nadal zajmować się tą sprawą.

"Nie jesteśmy skłonni wyolbrzymiać tego ani traktować poważniej niż na to zasługuje" - oświadczył Pieskow. (PAP)