Vigo System i Warsaw Equity Group stworzą inkubator projektów technologicznychWarszawa, 09.02.2017 (ISBnews) - Vigo System i Warsaw Equity Group porozumiały się ws. uruchomienia VIGO WE INNOVATION - inkubatora, mającego inwestować w projekty technologiczne o globalnym potencjale, podało Vigo.

"Spółka, w której Vigo System i Warsaw Equity PE I FIZAN posiadać będą po połowie udziałów, w pierwszym etapie wspierać będzie projekty z branży nowych technologii, fotoniki, optyki, automatyki, robotyki, fotowoltaiki czy inżynierii materiałowej. W pierwszym etapie działalności VIGO WE INNOVATION będzie angażować w projekty wyłącznie środki własne, w dłuższej perspektywie chce również pozyskiwać dotacje na rozwój działalności inkubatorowej" - czytamy w komunikacie.

"Wierzymy, że nasze bogate, wieloletnie doświadczenia w łączeniu światów biznesu i nauki, udanego rozwoju i komercjalizacji technologii, budowy produktów, okażą się niezwykle pomocne dla innych przedstawicieli świata nauki, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie, jakim jest urynkowienie owoców prac naukowców" - skomentował prezes Vigo System Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

VIGO WE INNOVATION kierować będzie Wojciech Smoliński, menedżer z bogatym, kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwijaniu i wspieraniu projektów inwestycyjnych, realizacji inwestycji fazy seed i venture capital oraz w pracy w świecie finansów. W ostatnich latach pracował m.in. w funduszu WinVentures oraz Warsaw Equity.

"W kręgu zainteresowań VIGO WE INNOVATION są projekty z branży nowych technologii, fotoniki, optyki, automatyki, robotyki, fotowoltaiki czy inżynierii materiałowej, o globalnym potencjale. Interesują nas rozwiązania, które są już wstępnie zweryfikowane i posiadają działający prototyp. W pojedynczy projekt zamierzamy inwestować kwoty w przedziale 0,5 – 5,0 mln zł. Zakładamy, iż finansowanie naszych przedsięwzięć odbywać się będzie wieloetapowo, najlepiej rozwijające się projekty będą miały dostęp do środków na finansowanie kolejnych etapów rozwoju" - wyjaśnił Smoliński.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.

(ISBnews)