Infoscan pozyskał w ofercie środki na wejście ze swoim urządzeniem do USA


Warszawa, 02.03.2017 (ISBnews) - Infoscan pozyskał 1,87 mln zł w ramach oferty prywatnej. Dzięki pozyskanym środkom będzie mógł przeprowadzić prace związane z wprowadzaniem urządzenia oraz systemu telemedycznego do domowych badań bezdechu sennego na rynek USA, podała spółka.
"Udało nam się pozyskać inwestorów zarówno indywidualnych, jak i fundusze, które zdecydowały się na objęcie wszystkich oferowanych przez nas akcji. Sukces oferty akcji serii F jest dla nas bardzo ważny, ponieważ pozyskaliśmy środki, dzięki którym sfinansujemy wszystkie niezbędne badania związane z certyfikacją FDA (Food and Drug Administration) oraz dostosowanie naszego systemu telemedycznego do warunków amerykańskich" - powiedział prezes Jacek Gnich, cytowany w komunikacie.
Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone m.in. na prace związane z procesem uzyskania certyfikatu FDA. Dodatkowo kapitał z oferty prywatnej posłuży jako wkład własny do realizacji projektów unijnych oraz dywersyfikacji kanałów sprzedaży w Polsce. Infoscan ma już przygotowany wniosek, który ma zostać złożony do FDA w marcu 2017 r. Uzyskanie certyfikatu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku, podano także.
"Uzyskanie certyfikacji FDA jest w tym momencie naszym priorytetem. Pozwoli nam ona wejść z naszym produktem do USA, gdzie rynek telemedyczny jest największy na świecie. Bezdech senny w Stanach Zjednoczonych jest schorzeniem, któremu poświęca się dużo uwagi. Rocznie na rynku amerykańskim przeprowadzanych jest 4 mln badań, podczas gdy w Polsce jest to zaledwie kilkanaście tysięcy. Problem bezdechu sennego zauważyli najwięksi amerykańscy ubezpieczyciele, w których interesie jest przeprowadzenie jak największej liczby badań w warunkach domowych. Nasze urządzenie idealnie wpisuje się w potrzeby tego rynku" - podkreślił Gnich.
Infoscan oferował 1,87 mln akcji na okaziciela serii F w cenie 1 zł za akcję. Akcje były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej, w której wzięło udział kilkanaście podmiotów, w tym 2 inwestorów instytucjonalnych.
Oferowane przez spółkę Infoscan urządzenie MED Recorder oraz system telemedyczny MEDium24 pozwalają pacjentowi wykonać niezbędne badanie w warunkach domowych bez bezpośredniej ingerencji lekarza oraz pobytu w szpitalnych placówkach.
Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.
(ISBnews)