Prezydent przyjął wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, komisarza ds. euro i dialogu społecznego w Pałacu Prezydenckim.

"Prezydent RP rozmawiał z gościem na temat sytuacji gospodarczej Europy, strefy euro, a także Unii Europejskiej w związku z publikacją tzw. Białej Księgi o przyszłości Starego Kontynentu" - czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że prezydent oraz wiceprzewodniczący KE poruszyli także kwestie dotyczące wschodniego sąsiedztwa UE.

Komisja Europejska na początku marca w "Białej księdze o przyszłości Europy" zaproponowała pięć scenariuszy reform UE i ułożenia współpracy w gronie 27 państw bez Wielkiej Brytanii. Przewidują one zarówno rozluźnienie integracji, UE wielu prędkości, jak i federację.

Reklama

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce poinformowało, że Dombrovskis podczas wizyty w Polsce w czwartek i piątek spotka się także z wicepremierem, ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim.

W czwartek wiceszef KE na posiedzeniu trzech połączonych komisji sejmowym (finansów, ds. Unii Europejskiej oraz gospodarki i rozwoju) przedstawił raport KE o sytuacji gospodarczej w Polsce "Country Report 2017". (PAP)