Impexmetal chce zwiększać udział produktów wysokomarżowych w miksie


Warszawa, 24.03.2017 (ISBnews) - Impexmetal chce zwiększać udział w miksie produktowym wyrobów wysokomarżowych, poinformował zarząd spółki.
"W roku 2017 chcemy skupić naszą uwagę w jeszcze większym stopniu na rozwoju innowacyjności i nowych kompetencjach produkcyjnych. Jednym z głównych założeń strategii Grupy jest zwiększanie udziału w miksie produktowym wyrobów wysokomarżowych" - napisał zarząd w liście do akcjonariuszy.
Stąd też dalsze intensywne prace nad rozwojem posiadanych kompetencji badawczo-rozwojowych, wskazano.
"Weszliśmy także w decydujący etap prac związanych z powiększaniem naszych zdolności produkcyjnych w Koninie, w zakresie produktów cienkich. Realizowany przez nas program inwestycyjny, którego wartość wynosi 125 mln zł pozwoli nam na produkcję innowacyjnych wyrobów wielowarstwowych przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej, a także zwiększy nasze możliwości w zakresie produkcji wyrobów dla przemysłu opakowaniowego. Inwestujemy także w innych zakładach. W ZM Silesia zakupiono nowy piec do produkcji bieli cynkowej, pozwalający nie tylko na uzyskiwanie lepszych parametrów jakościowych produktu, ale dający także możliwość wykorzystania w charakterze surowca złomów cynku. Walcownia Metali Dziedzice także rozpoczęła program modernizacyjny, którego efektem będzie zwiększenie mocy produkcyjnych o około 7 tys. ton" - czytamy dalej.
Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.
(ISBnews)