Murapol zwiększył sprzedaż mieszkań o 16% r: r do 814 lokali w I kw. 2017 r.Warszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Murapol zakontraktował sprzedaż 814 mieszkań w I kw. 2017 roku, co oznacza wzrost o 16% r/r, poinformowała spółka. To rekordowy wynik wypracowany w I kwartale w ciągu jego całej 16-letniej historii spółki, podano również."Satysfakcjonuje nas wynik sprzedażowy wypracowany w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku, zwłaszcza że ze względu na wydłużenie procedur formalno-administracyjnych, inwestycje, które zamierzaliśmy zaoferować w pierwszym kwartale, zostaną wprowadzone do sprzedaży nieco później. Wobec powyższego wynik zrealizowany w ciągu minionych trzech miesięcy opieramy głównie na ubiegłorocznej ofercie mieszkaniowej. Biorąc pod uwagę liczbę inwestycji, których przygotowywanie finalizujemy, zakładamy, że efekty sprzedażowe w drugim kwartale będą jeszcze lepsze" - powiedział prezes Michał Sapota cytowany w komunikacie.

Najwięcej umów, bo 225 Murapol podpisał na lokale mieszkalne oferowane we Wrocławiu, kolejno 154 w Krakowie i 115 w Warszawie, podano także.

"W bieżącym roku Grupa Murapol zamierza wprowadzić do sprzedaży ponad 4,3 tys. lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 189 tys. m2" - podkreślono w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 12 miastach w Polsce, w dwóch kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje realizacje projektów deweloperskich. Grupa wychodzi ze swoją ofertą także poza granice Polski, m. in. do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

(ISBnews)