Nie wystarczy przejść pomyślnie wszystkie te ćwiczenia; trzeba też osiągnąć wyniki zgodne z przygotowaną tabelą. Potwierdza ona zaś - zauważa się w lokalnej prasie - że wymagania są dość wysokie; nieco niższe w przypadku kobiet.

I tak na przykład dystans 1000 metrów mężczyźni muszą przebiec w czasie nie dłuższym niż 4 minuty i 5 sekund, a kobiety: w 5 minut i 5 sekund.

W skoku wzwyż należy osiągnąć wynik 105 centymetrów w maksymalnie trzech próbach. Dla kobiet ustanowiono próg 90 centymetrów.

Kandydaci na funkcjonariuszy straży miejskiej muszą też wykazać się sprawnością w podciąganiu na drążku. Wymaganych jest pięć podciągnięć w ciągu najwyżej dwóch minut. Panie muszą podciągnąć się 2 razy w tym samym czasie.

Reklama

Oznacza to - podkreśla prasa - że Wenecja będzie mogła szczycić się najbardziej wysportowaną formacją w całych Włoszech, a może również za granicą.

Warunki konkursu dla kandydatów, na których czeka 70 miejsc w straży, przedstawiły władze Wenecji.

Kolejnym wymaganiem jest wiek nieprzekraczający 30 lat. Trzeba też mieć prawo jazdy oraz licencję żeglarską. To niezbędne, bo straż miejska porusza się po weneckich kanałach i na lagunie motorówkami. (PAP)

>>> Polecamy: Wierzyciel też człowiek - fakty i mity na temat windykatorów