Haitong Bank obniżył wycenę Capital Park do 6,75 zł, nadal zaleca 'neutralnie'


Warszawa, 26.05.2017 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku obniżyli cenę docelową Capital Park do 6,75 z 6,83 zł i podtrzymali rekomendację "neutralnie", wynika z raportu datowanego na 25 maja.
We piątek około godziny 11:35 za akcję spółki na GPW płacono 6,2 zł po wzroście o 3,33% od ostatniego zamknięcia.
"Analitycy Haitong wciąż spodziewają się relatywnie wysokiego wzrostu zysku r/r w latach 2017/2018 na poziomie 39/52%. Scenariusz ten będzie jednak realny tylko pod warunkiem, że Capital Park nie pozbędzie się swoich kluczowych aktywów pracujących, Eurocentrum (EC) i Royal Wilanów (RW), co jest obecnie rozważane" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.
W przypadku wyjścia ze wspomnianych inwestycji po cenie zbliżonej do wartości księgowej, Capital Park otrzyma środki pozwalające mu na jednorazowe wynagrodzenie akcjonariuszy poprzez znaczącą wypłatę dywidendy lub odkup akcji, dodano.
"Negatywną stroną takiej operacji byłby jednak istotny wpływ na krótko/średnioterminowe wyniki finansowe Capital Park. Ponadto, Haitong Bank zauważa, że sprzedaż EC i RW po cenie zbliżonej do wartości księgowej, czyli blisko modelowej wyceny tych aktywów, co - zdaniem analityków - jest obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem - miałoby neutralny wpływ na wycenę spółki" - podsumowano
(ISBnews)