Konrad Pogódź będzie będzie sprawował nadzór nad realizacją kontraktów, a Bartłomiej Łatka będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu outsourcingowego spółki.

Jednocześnie RN delegowała swojego przewodniczącego Wojciecha Włodarczyka do dalszego czasowego wykonywania czynności zarządu jako pełniącego funkcję prezesa od 29 czerwca 2017 r. do 13 lipca 2017 r.

"Jesteśmy przekonani, że nowi członkowie zarządu wniosą do niego nie tylko wieloletnie doświadczenie i wysokie kompetencje, ale też dużo dynamiki w działaniu i determinacji w odbudowie pozycji rynkowej Qumaka. Chcemy, aby byli współarchitektami odnowionej, sprawnie działającej i budującej wartość organizacji" - powiedział Włodarczyk, cytowany w komunikacie.

"Jednocześnie rozpatrujemy kandydatury menadżerów na funkcje prezesa oraz członków zarządu odpowiedzialnych za sprzedaż i finanse. Wybór powinniśmy ogłosić niebawem. Będziemy dalej upraszczać też strukturę organizacyjną zgodnie z najnowszymi trendami w branży" - dodał p.o. prezesa.

Konrad Pogódź od ponad 23 lat związany z branżą IT w firmie Qumak. W 1995 roku objął stanowisko kierownika Działu Serwisu. W latach 2004-2015 pełnił funkcje m.in. dyrektora Działu Realizacji IT oraz dyrektora Organizacji i Rozwoju. Od 2015 roku kieruje realizacją wszystkich projektów IT Qumak S.A.

Bartłomiej Łatka od dwudziestu lat jest związany z branżą IT. W latach 1997-2011 zarządzał projektami dla T-Mobile, Orange, Citibank oraz Netia. Od 2010 roku związany z sektorem usług profesjonalnych IT. W latach 2010-2015 dyrektor operacyjny Sii Polska, zarządzał programem budowy i wdrożenia zintegrowanego rozwiązania obejmującego ERP, CRM, ATS, BI oraz ECM dla wielooddziałowej firmy. W Qumaku od 2015 roku, odpowiedzialny za Pion Usług Profesjonalnych.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)