Warszawa, 27.09.2017 (ISBnews) - Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zakłada wzrost powierzchni magazynowej w swoim portfelu o blisko 80% dzięki realizacji obecnych i planowanych inwestycji, poinformował prezes Mirosław Koszany.
"W Sosnowcu jesteśmy w trakcie budowy nowej hali o powierzchni 11,5 tys. m2. W efekcie w tym roku zwiększymy zarządzaną powierzchnię magazynów o około 20%. Dysponujemy również pozwoleniem na budowę kolejnej hali o pow. 13 tys. m2 i jej budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku. W planach mamy również inwestycję, która dostarczy ok. 19 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz biurowej w okolicach Krakowa. Centrum Logistyczne Kraków III powstanie w miejscowości Targowisko znajdującej się w niedalekiej odległości od Krakowa w kierunku wschodnim, bezpośrednio przy autostradzie A4. Realizacja także tych inwestycji zapewni wzrost powierzchni magazynowej łącznie o blisko 80%" - powiedział Koszany, cytowany w komunikacie.
"Nie zapominamy też o rozwoju naszego segmentu handlowego. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji parku handlowego w Radomiu, który dostarczy 5,2 tys. m2 powierzchni, już obecnie wynajętej w 75%. Zakończenie inwestycji nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku" - dodał prezes.
BIK zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. Obecnie w portfelu spółki jest w pełni wynajęty Retail Park "Karpacka" w Bielsku - Białej o powierzchni najmu prawie 7 tys. m2.
Biuro Inwestycji Kapitałowych jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.
(ISBnews)