Tobiasz Bury będzie pełnił obowiązki prezesa Idea BankuWarszawa, 06.10.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Idea Banku powołała wiceprezesa Tobiasza Burego na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa od 6 października br., podał bank. W osobnym komunikacie bank poinformował, że rada powołała także Magdalenę Skwarzec do pełnienia funkcji członka zarządu - również od 6 października.

Tobiasz Bury od czerwca 2017 r. był wiceprezesem Idea Banku, wcześniej od stycznia do czerwca br. był członkiem zarządu banku.Magdalena Skwarzec od lutego 2017 r. była dyrektorem zarządzającym, kierującym pionem oceny i zarządzania ryzykiem w Banku Ochrony Środowiska.

Wcześniej Idea Bank poinformował, że rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu złożył Jarosław Augustyniak, zaś Dominik Fajbusiewicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu. Obaj nie podali przyczyny złożenia rezygnacji.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

(ISBnews)