BIEC: Wskaźnik Dobrobytu wzrósł o 0,5 pkt m: m w listopadzie


Warszawa, 20.11.2017 (ISBnews) - Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa w październiku br. wzrósł o 0,5 punktu w stosunku do notowań sprzed miesiąca, odrabiając stratę z października br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
"Wynagrodzenia pracowników wzrosły w październiku realnie o blisko 5% w skali roku i był to najwyższa dynamika realnych wynagrodzeń od początku roku. W efekcie tego wzrostu gospodarstwa domowe cieszą się zwiększoną siłą nabywczą. Niestety w przypadku części gospodarstw, zwłaszcza tych o niższych dochodach, poczucie bogacenia się może nie być odczuwalne głównie za sprawą szybko rosnących cen żywności" - czytamy w raporcie.
Utrzymuje się bardzo korzystna sytuacja na rynku pracy zarówno w kwestii utrzymania pracy jak i poszukiwania nowej, wskazało Biuro.
"Dynamika zatrudnienia przekracza 4% w skali roku i jest porównywalną z tą obserwowaną w 2008 roku, kiedy to gospodarka rozwijała się ponad 5% tempem" - czytamy dalej.
(ISBnews)