Noble Securities rozpoczął rekomendowanie Dino Polska od 'trzymaj', wyceny 70 zlWarszawa, 24.11.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities rozpoczęli rekomendowanie Dino Polska od zalecenia "trzymaj" i dziewięciomiesięcznej ceny docelowej 70 zł, wynika z raportu datowanego na 21 listopada.

Rekomendacja została wydana przy cenie 67,3 zł za akcję. W piątek około godziny 10:07 kurs wynosił 74,88 zł, pod wzroście o 3,14% od ostatniego zamknięcia.

"Spółka ma bardzo dobre momentum wynikowe. Wyniki wspierają zarówno pozytywne wskaźniki sprzedaży lfl, jak również dynamiczny rozwój sieci. Wybrany przez spółkę model biznesowy jest kapitałochłonny, ale pozwala na elastyczność w budowie sieci i zapewnia wysokie marże EBITDA. Oczekujemy w kolejnych kwartałach kontynuacji dynamicznej poprawy wyników, jednak uważamy, że perspektywy są już ujęte w wycenie" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że skonsolidowany zysk netto spółki przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej sięgnie 194 mln zł w 2017 r. przy 4 463 mln zł przychodów.

(ISBnews)