"Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe miejsca pracy i inwestujemy w lokalny rynek pracy. Zapraszamy ambitnych, przebojowych kandydatów, którzy chcą rosnąć razem z nami w branży nowych technologii i być częścią innowacyjnego biznesu" – powiedziała dyrektor marketingu i komunikacji w Huawei CBG Polska Dorota Natalia Haller, cytowana w komunikacie.

Miasta, w których odbędzie się rekrutacja, to Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Poznań, Katowice, Lublin, Rzeszów, Bydgoszcz i Białystok.

Na początku listopada dyrektor zarządzający Huawei Polska Jefferson Zhang Huawei poinformował ISBnews, że spółka osiągnęła blisko 25% udziału w rynku smartfonów w Polsce i chce nadal umacniać swoją pozycję oraz liczy, że do dalszego wzrostu przyczyni się nowy model smartfona z zaszytą w procesorze sztuczną inteligencją.

Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie. Na rynku konsumenckim Huawei jest jednym z kluczowych producentów smartfonów w Polsce, który to rynek należy do grona pięciu strategicznych rynków dla koncernu na świecie (wg Huawei Global Analyst Summit 2017). Huawei wprowadził w ostatnim czasie na rynek multimedialne tablety MediaPad M3 lite i rodzinną linię tabletów T3.   

>>> Czytaj też: Górnictwo w Indiach jest szansą dla polskich firm?