Jak poinformowała w poniedziałek PAP reprezentująca Panattoni Europe Ewelina Ciuchta, obiekt o powierzchni ponad 26 tys. m kw. będzie zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE).

Wyjaśniła, że fabrykę podzielono na strefy funkcjonalne – przemysłową, na którą składa się hala produkcyjna i dwa magazyny, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. m kw., oraz pomieszczenia techniczne.

Realizowany przez Panattoni Europe zakład produkcyjny dla Ontex będzie pierwszą fabryką tego producenta w Polsce. Jak tłumaczy Charlez Bouaziz z Ontex, zakładany rozwój firmy w Środkowej Europie "wygenerował potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa w tej części kontynentu". Fabryka w Radomsku ma pomóc zrealizować te "rozwojowe ambicje, stworzyć miejsca pracy w regionie".

Na początek firma zatrudni 170 osób i zainwestuje ok. 40 mln euro. Działka o powierzchni 11 ha pozwoli najemcy na ekspansję obiektu o kolejne ok. 50 tys. m kw. i łączne zatrudnienie do 350 osób.

Ciuchta zwraca uwagę, że fabryka w Radomsku to kolejna realizacja obiektu przemysłowego Panattoni Europe na terenach objętych strefami ekonomicznymi, a trzecia w ŁSSE. Jak mówi dyr. Marek Foryński z Panattoni Europe, fabryka powstanie w strategicznej lokalizacji dla najemcy – w pobliżu europejskiej trasy E75, łączącej Warszawę ze Śląskiem i będącej częścią autostrady A1.

>>> Czytaj też: Firma BMZ Poland zatrudni 150 pracowników do fabryki w Gliwicach