"Umowa została podpisana z konsorcjum banków składających się z: mBank S.A., PKO BP S.A. oraz ING Bank S.A. Zgodnie ze strategią Wirtualnej Polski, środki będą przeznaczone na przyszłe akwizycje, głównie w e-commerce" - czytamy w komunikacie.

Do tej pory WP koncentrowała się na czterech obszarach - modzie, wyposażeniu wnętrz, turystyce i usługach finansowych. To tam spółka upatruje największych synergii dla przyszłych inwestycji, podano również.

"Zabezpieczyliśmy finansowanie na dalszy, dynamiczny rozwój Wirtualnej Polski. Będziemy kontynuować inwestycje w e-commerce w Polsce i za granicą" - powiedział prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Część pozyskanej linii kredytowej zostanie przeznaczona na refinansowanie obecnego zadłużenia, podano również.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce'owych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków. Grupa od czterech lat rozwija swój biznes na rynku e-commerce - jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka) a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

>>> Czytaj też: Wielkie przejęcie w branży medialnej. Tygodnik "Time" zmienił właściciela