Warszawa, 26.01.2018 (ISBnews) - Fitch Ratings przyznał długoterminowy rating spółce GetBack na poziomie B+, z perspektywą stabilną, podała spółka.
"Jako główne czynniki wpływające na nadany rating agencja wskazała między innymi na solidny i skalowalny model biznesowy, odpowiedni poziom kontroli ryzyk (w szczególności w odniesieniu do wycen portfeli), dobrą kontrolę wydatków, akceptowalny poziom zadłużenia oraz wysoką marżę EBITDA. Jednocześnie agencja zwróciła uwagę na jednolity charakter modelu biznesowego, koncentrację działalności (oraz przychodów) oraz spadek wskaźnika pokrycia odsetek, wskazując przy tym, że jest on na bezpiecznym poziomie" - czytamy w komunikacie.
Fitch wskazał także na szybki rozwój GetBack, aktualną silną pozycję na polskim rynku zarządzania wierzytelnościami, znaczące nabycia portfeli wierzytelności oraz ambitne plany wzrostu, w tym także nieorganicznego.
GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.
(ISBnews)