PGNiG nadal rozmawia nt. złóż w Norwegii, liczy na akwizycję w tym rokuWarszawa, 13.02.2018 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wciąż prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji złóż w Norwegii i liczy na dokonanie zakupu w tym roku, poinformował prezes Piotr Woźniak.

Zapytany, czy można się w tym roku spodziewać akwizycji złóż w tym kraju, Woźniak odpowiedział dziennikarzom twierdząco.

"Rozmowy ze zmiennym szczęściem prowadzimy od dwóch lat, ale nie spieszymy się i zachowujemy konserwatywny profil" - dodał prezes.

Podkreślił, że spółka zainteresowana jest przede wszystkim złożami gazowymi.

Dodał jednak, że obecnie nie ma rozmów na tyle skonkretyzowanych, żeby można je było ogłaszać.

PGNiG Upstream Norway posiada obecnie udziały w 21 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na dwóch z nich pełni rolę operatora.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)