Miasto ma niewiele ponad 1,6 mln zł na uzbrojenie terenów swojej podstrefy w SSSE. Na ogłoszony przetarg wpłynęły trzy oferty. Najniższa to 2,7 mln zł, a najdroższa prawie 5 mln zł.

Miasto Sejny otrzymało w ubiegłym roku 1,4 mln zł dotacji na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w ramach promocji przedsiębiorczości oraz podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej.

„Nie mamy więcej środków na ten cel, dlatego ogłosimy przetarg jeszcze raz i będziemy liczyli na niższe ceny” - powiedział PAP burmistrz Arkadiusz Nowalski. Dodał, że drugi przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie.

W ramach tego projektu miasto chce uzbroić cztery działki o pow. 4 ha w sieci wodociągowe, kanalizację deszczową i sanitarną. Projekt przewiduje też wykonanie oświetlenia oraz budowę drogi, która umożliwi dojazd do tego miejsca.

Sejny to niewielkie miasto tuż przy granicy z Litwą. Od 2015 roku istnieje tam podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale nie ma tam chętnych do inwestowania, bo działki, które są w podstrefie, nie są uzbrojone. Sejny od lat borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

"Zarząd województwa przyznał nam duże środki na uzbrojenie terenu, dlatego musimy wykorzystać tę szansę. Przedsiębiorcy byliby chętni u nas inwestować, tylko musimy im zaoferować odpowiednie tereny" - dodał Nowalski. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

edytor: Anna Mackiewicz