Firma - mLeasing ze Szczecina jako jedyna złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym w marcu przez MPK w Radomiu. "Spółka dostarczy nam w formie leasingu sześć niskopodłogowych, osiemnastometrowych, przegubowych autobusów MAN Lion’s City G” - poinformował dziennikarzy prezes MPK w Radomiu, Krzysztof Zalibowski.

Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Radomskiej Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, w tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB.

Jeden autobus będzie w stanie przewieźć ponad 150 pasażerów. W pojeździe znajdzie się 39 miejsc siedzących. Zakup sześciu przegubowców to koszt około 10,6 mln zł.

Według prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, tabor, którym obecnie dysponuje radomskie MPK, jest w dużej mierze przestarzały. Stąd - jak zaznaczył - decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów.

Wiceprezydent miasta Konrad Frysztak podkreślił, że to nie ostatnia wymiana taboru w tym roku. W sierpniu firma ITS Michalczewski, która wygrała przetarg na obsługę kilku linii autobusowych w mieście, odbierze z fabryki AUTOSAN w Sanoku 28 seryjnie nowych autobusów Sancity 12 LF. (PAP)

autor: Ilona Pecka

edytor: Jacek Ensztein