Już za tydzień

Do Walentynek pozostał niecały tydzień. A to oznacza, że znalezienie atrakcyjnego wyjazdu, który pozwoli zakochanym uczcić ten dzień, może nie być łatwe.

W tym roku Walentynki przypadają na weekend. Nie trzeba więc brać wolnego w pracy, by wybrać się w krótką podróż z ukochaną osobą. Pozostaje jednak pytanie gdzie?

Może być restauracja

Może na kolację przy świecach w jednej z modnych restauracji w Londynie, na spacer w świetle księżyca wzdłuż brzegu Sekwany w Paryżu, czy wycieczkę po zamkach położonych nieopodal Edynburga.

A może lot tanimi liniami

W każde z tych europejskich miast, w tym roku, pomogą nam się dostać tanie linie lotnicze. Promocję na Walentynki zorganizował na przykład easyJet. Dzięki niej do Londynu można polecieć już od 70 zł, do Paryża - 85 zł, Belfastu i Bristolu – 95 zł, a do Edynburga - 120 zł. Loty odbywają się z Krakowa i Warszawy. – Promocja trwa od 2 lutego. Wciąż jednak mamy wolne miejsca - mówi Marta Paleczna z linii lotniczych easyJet.

Tanie przeloty na Walentynki oferuje też Norwegian. W cenie od 99 zł proponuje bilety do Rzymu, Paryża, Sztokholmu.

Można w grupie

Dla osób, które nie czują się dobrymi organizatorami, biura podróży przygotowały interesujące propozycje. Grupa Orbis proponuje wycieczkę objazdową do jednego z najbardziej romantycznych miast na świecie – Paryża. Trwająca sześć dni wycieczka, w trakcie której można odwiedzić Wersal, pójść na spacer na Plac Opery ze słynną Operą Garnie, czy po słynnych Polach Elizejskich, wjechać słynna wieżę Eiffla, kosztuje 990 zł od osoby.

Na przykład do Egiptu

Z kolei z Triadą, za 1295 zł od osoby, możemy wybrać się na tydzień do słonecznego Egiptu. Osoby, które mają w planach spędzenie Walentynek nad Morzem Czerwonym, nie powinny mieć żadnego problemu ze znalezieniem oferty.

Egipt proponują praktycznie wszyscy znani na rynku touroperatorzy w tym czasie. I tak, z Exim Tours, można się z kolei wybrać na tydzień do czterogwiazdkowego hotelu Hilton Long Beach. Cena pobytu to 2039 zł od osoby. Na spragnionych słońca czeka też Madera. Chcąc jechać na tą portugalską wyspę trzeba się jednak liczyć z większym wydatkiem, rzędu około 3 tys. zł od osoby na tydzień.

W Dolomity

Według ekspertów z portalu turystycznego easyGo.pl, idealnym miejscem do spędzenia romantycznych chwil mogą być też zimowe kurorty. W Dolomitach, jezioro Molveno, kusi trasami spacerowymi dla zakochanych. Dziewięciodniowy pobyt, w tych włoskich górach, kosztuje od 1345 zł od osoby.

I do Pragi

Wciąż też można znaleźć wycieczkę na Walentynki do czeskiej Pragi. Organizuje ją m.in. firma Vivaldi Travel. Wyjazd z jednym noclegiem, podczas którego mamy możliwość odbycia romantycznego rejsu statkiem po Wełtawie, to wydatek 399 zł od osoby.

No i pozostaje romantyczna Polska

Atrakcyjnie Walentynki można też spędzić w Polsce. Grupa Orbis przygotowała ofertę dla zakochanych w cztero gwiazdkowym hotelu Merkury Mrongovia Resort&Spa. Za weekendowy pobyt, w który wliczone są dwa śniadania, kolacje przy świecach, impreza w night clubie, wstęp do centrum wellness trzeba zapłacić 985 zł. – Na najbliższy weekend mamy już jednak rezerwację na wszystkie 214 pokoi w hotelu - wyjaśnia Mariola Roicka z hotelu Merkury, według której, w tym roku, walentynkowe oferty sprzedają się dużo lepiej niż w latach ubiegłych. – Wynika to zapewne z ich różnorodności – uważa.

Ze względu na tak duże zainteresowanie Grupa Orbis postanowiła zorganizować w hotelu Merkury Mrongovia Resort&Spa Walentynki Bis. Odbędą się one w dniach 20-22 luty. Na osoby, które postanowią skorzystać z tej oferty czeka zestaw kosmetyków SPA oraz losowanie weekendowego pobytu w wybranym hotelu Grupy Orbis.- Liczymy, że na Walentynki Bis wynajmiemy przynajmniej 100 pokoi. Szczególnie, że mamy mnóstwo zapytań od klientów - mówi Mariola Roicka.

Na zakochanych czeka natomiast wciąż walentynkowe SPA w ośrodku „Ognisty Ptak w Węgorzewie. Pobyt dla dwojga w cenie 1640 zł, obejmuje dwa noclegi ze śniadaniem, uroczysta kolację oraz trzy zabiegi wellness.

Morze, polskie morze…

Tegoroczne Walentynki w SPA można też spędzić nad polskim morzem. Hotel “Lubicz” przygotował dla zakochanych dwie romantyczne oferty - dwudniowa w cenie 650 zł i trzydniową za 950 zł. Z kolei w Velaves SPA &Resort we Władysławowie romantyczny weekend dla zakochanych kosztuje 989 zł dla dwóch osób. – Mamy ostatnie wolne miejsca. Dlatego radzimy pospieszyć się z rezerwacją, jeśli ktoś jest zainteresowany nasza ofertą – wyjaśnia pracownik Velaves SPA &Resort, odpowiedzialny za rezerwacje.