Warszawa, 14.05.2018 (ISBnews) - Grupa Recykl osiągnęła w I kwartale br. 11,6 mln zł sprzedaży, przy 3,1 mln zł EBITDA i 1,1 mln zł zysku netto, poinformowała spółka.
"Nieustannie się rozwijamy, czego efektem są dalsze wzrosty naszych wyników finansowych. W tym roku poprawiliśmy rezultaty wyjątkowo dobrego I kwartału 2017 r. z zyskiem netto przekraczającym wtedy 1 mln zł, a początki roku zwykle są dla nas słabszym okresem. Cieszą wzrosty marż wynikające z prowadzonej polityki operacyjno-kosztowej, jak i sprzyjającej koniunktury rynkowej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza 60-procentowy wzrost sprzedaży czystych granulatów gumowych, czyli naszych najwyżej marżowych produktów, na które stawiamy w kolejnych latach. Aktualnie klienci zainteresowani granulatami SBR zgłaszają na nie zamówienia z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Mimo uruchomienia w marcu br. nowej linii technologicznej w Śremie popyt na czyste granulaty SBR nadal przewyższa ich podaż" - powiedział wiceprezes Maciej Jasiewicz, cytowany w komunikacie.
Przychody ze sprzedaży były wyższe o 3,6% wobec rezultatu sprzed roku, zysk ze sprzedaży to wzrost rzędu 13,1% (marża 13,5%. vs. 12,4%) EBITDA powiększyła się o 13,6% (marża 26,5% vs. 24,1%), a zysk netto - o 6,2% (marża 9,7% vs. 9,5%), podano także.
"Na wyniki wpłynął w największym stopniu mix w postaci silnego popytu na wysokomarżowe granulaty gumowe SBR, których sprzedaż wzrosła do 5,1 tys. ton przy ich stabilnych cenach, a jednocześnie dalszy wzrost cen kordu stalowego, przy zbliżonym wolumenie produkcji i sprzedaży" - czytamy dalej.
Nowy zakład o wartości ok. 33 mln zł, którego uruchomienie oczekiwane jest na przełomie 2019/2020 r., według oczekiwań zarządu przyniesie grupie znaczący wzrost produkcji i sprzedaży wysokomarżowych produktów dedykowanych rynkowi polskiemu i rynkom europejskim, dodano.
"Projekt inwestycyjny w Chełmie przebiega według planów. Podtrzymujemy chęć startu prac budowlanych w II połowie roku" - podsumował Jasiewicz.
Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.
(ISBnews)