PGNiG: Dostawa spotowa ok. 140 tys. m3 LNG z Norwegii dotrze do Świnoujścia 25 VWarszawa, 14.05.2018 (ISBnews) - Dostawa spotowa ok. 140 tys. m3 norweskiego LNG przypłynie do terminalu w Świnoujściu 25 maja, poinformował prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Piotr Woźniak.

"25 maja będzie dostawa spotowa LNG. Kontrakt był podpisany z Endesą" - powiedział Woźniak dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Gaz z Norwegii w formie LNG w ilości ok. 140 tys. m3 dostarczy statek Arctic Princess. Po regazyfikacji objętość gazu wyniesie 84 mln m3.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)