Murapol ma pozwolenie na budowę inwestycji z 30 lokalami w EdynburguWarszawa, 28.05.2018 (ISBnews) - Grupa Murapol otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji przy London Road w Edynburgu, w ramach której powstanie 5-kondygnacyjny budynek z 30 lokalami mieszkalnymi, podała spółka.

Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach inwestycji będzie poprzedzone przygotowaniem projektu wykonawczego oraz uregulowaniem pozostałych formalności administracyjnych zgodnych z tamtejszym prawem, w tym ustalenie kontrybucji, czytamy w komunikacie.

"O wyjściu z działalnością poza granice Polski zadecydowaliśmy w 2016 roku, a zachęciła nas do tego bardzo dobra koniunktura na rynkach mieszkaniowych Niemiec i Szkocji. Jednakże do aktywności zagranicznej podchodzimy rozważnie, a projekty, nad którymi obecnie pracujemy mają charakter pilotażowy. Także lokalizacje wybraliśmy ostrożnie, decydując się na takie, które są podobne pod względem sposobu funkcjonowania do polskich realiów, choć oczywiście dostrzegamy różnice. To ostrożnościowe podejście, w połączeniu z wnikliwymi analizami rynków, zarówno z punktu widzenia procedur administracyjnych związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji, jak i potrzeb i preferencji nabywców lokali mieszkaniowych, sprawiły że możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami, zarówno na rynku niemieckim, jak i brytyjskim" - powiedział prezes Nikodem Iskra, cytowany w materiale.

London Road jest jedną z głównych ulic Edynburga, a projekt mieszkaniowy przygotowywany przez grupę powstanie w odległości 10 minut drogi pieszo (ok. 400 m) od budynku Parlamentu Szkocji oraz 20 minut od Princess Street, głównej ulicy stolicy Szkocji. Ze względu na bliskość do centrum miasta oraz bogatą infrastrukturę okolica ta jest uznawana za atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu tą lokalizacją wśród tamtejszych deweloperów. Potencjał inwestycyjny tej części miasta zwiększy także planowana w ciągu najbliższych 5 lat jej gruntowna przebudowa (vis a vis Meadow Bank Sport Centre - w 2020 r. zostanie oddane do użytku), przypomina Murapol.

Grupa Murapol posiada już pozwolenie na budowę inwestycji przy Am Luckefeld w Berlinie, a w chwili obecnej opracowuje jej projekty wykonawcze. Na zaawansowanym etapie w regulowaniu formalności administracyjnych jest druga niemiecka inwestycja - w Zossen. W Edynburgu, poza otrzymaną decyzją o pozwoleniu na budowę inwestycji przy London Road, także druga zakontraktowana nieruchomość - przy Ferry Road - posiada pozwolenie na budowę obejmujące część zamierzenia inwestycyjnego Grupy. Tu Murapol pracuje nad uregulowaniem formalności dotyczących pozostałej części zaplanowanego projektu, wyliczono w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Grupa Murapol podpisała 3 605 umów sprzedaży mieszkań w 2017 r.

(ISBnews)