WIG stracił 2,32 proc. i spadł do 23.564,5 pkt. Indeks mWIG40 stracił 0,94 proc. spadając do 1361,57 pkt, a sWIG80 spadł o 0,45 proc. do 6452,93 pkt.

Obroty na rynku akcji wyniosły 882 mln zł.

Rano WIG20, po ujemnym otwarciu, spadał przy niskich obrotach. Analitycy sądzili jednak, że jeszcze w czwartek może dojść do odbicia w górę, a w następnych dniach należy się raczej spodziewać wzrostów. "Po wczorajszej złej końcówce sesji, dziś od rana mieliśmy tego kontynuację, ale przy niskich obrotach" - mówił rano agencji ISB makler DM BZ WBK Tomasz Leśniewski. Według niego, spadki mogą być naturalną korektą po wzrostach z ubiegłego tygodnia, albo być wynikiem działania arbitrażystów.

Na rynku NewConnect indeks zakończył sesję lekkim spadkiem o 0,2 proc. do 34,53 pkt. Na rynku alternatywnym odbył się drugi w tym roku debiut, spółki Read-Gene i to na akcjach tej firmy były największe obroty (1811,24 tys. zł).

Kurs debiutu Read-Gene wzrósł o 11 proc., z 2,70 (kurs odniesienia) do 3 zł.

W ubiegłorocznej ofercie prywatnej spółka pozyskała 4 mln zł, które chce przeznaczyć m.in. na pozyskiwanie dalszych zleceń na realizację badań klinicznych, promocję serwisu sprzedaży testów genetycznych oraz budowę własnego ośrodka badawczo-rozwojowego wraz z przychodnią genetyczną. Read-Gene działa m.in. w obszarze tzw. medycyny spersonalizowanej takiej jak testy genetyczne, badania kliniczne i chemoprewencja.