PBG i Rafako liczą na realizacje zbiorników LNG w kolejnych krajach


Warszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Rafako rozpoczęło realizację prac przy budowie zbiornika LNG o pojemności 30 tys. m3 w Finlandii, podał większościowy akcjonariusz spółki - Grupa PBG. Grupa liczy na podobne realizacje także w innych krajach.
"Rafako, spółka z Grupy PBG, rozpoczęła w Finlandii budowę zbiornika LNG o pojemności 30 tys. m3. Pozyskanie kontraktu umożliwiły referencje i doświadczenie PBG, zdobyte przy realizacji Terminalu LNG w Świnoujściu" - czytamy w komunikacie.
Zbiornik w Finlandii jest mniejszy niż te wybudowane przez grupę w Świnoujściu, ale zasada budowy, konstrukcja i wymagania techniczne są takie same. Do zadań Rafako należy wykonanie części stalowej i betonowej zbiornika.
"Grupa liczy na podobne realizacje również w innych krajach. Terminale LNG planuje wybudować np. Estonia, dlatego grupa uważnie monitoruje rynki zagraniczne" - czytamy dalej.
"Nowa strategia grupy przynosi oczekiwane efekty. PBG wyklucza sprzedaż akcji Rafako, skupiając się na budowaniu wartości tej spółki. Zresztą sprzedaż akcji wykluczają także zapisy dokumentacji restrukturyzacyjnej" - powiedział prezes PBG Jerzy Wisniewski, cytowany w komunikacie.
Strategia Grupy PBG zakłada długoterminowy wzrost wartości poprzez budowę największej polskiej grupy inżynieryjno-budowlanej w oparciu o Grupę Rafako - podmiotu liczącego się na rynkach zagranicznych, oferującego specjalistyczne usługi budowlane dla przemysłu energetycznego oraz branży gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw, podkreślono w materiale.
Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG.
Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.
(ISBnews)