Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska (krótka)

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
23 czerwca 2018, 13:20
Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska – ogłoszono w sobotę podczas regionalnej konwencji samorządowej PO i N. Bezpartyjnym kandydatem jest Paweł Adamowicz, do niedawna jeden z liderów PO w Gdańsku, obecny prezydent miasta. (krótka)

Jarosław Wałęsa w swoim wystapieniu zwrócił uwagę, że Gdańsk potrzebuje nowego spojrzenia. "Gdańsk nie potrzebuje kolejnego muzeum, ale 15 nowych żłobków" - mówił Wałęsa, od ubiegłego tygodnia ojciec dwójki dzieci. Zadeklarował, że w Gdańsku "skończy sie republika deweloperów". "Gdańsk będzie dla mieszkańców, żeby otrzymali więcej terenów miejskich" - mówił. Zadeklarował wyższe nakłady na komunikacje miejską i zmiany w spółkach miejskich.

41-letni Jarosław Wałęsa był w latach 2005-09 posłem PO; od 2009 r. sprawuje mandat eurodeputowanego. Jest politologiem, ma wykształcenie wyższe zdobył na jednej z amerykańskich uczelni.

Wcześniej PiS podało, że kandydatem partii jest Kacper Płażyński. Kandydatką ruchu społecznego Lepszy Gdańsk na prezydenta miasta jest Elżbieta Jachlewska a SLD - b. rektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. Andrzej Ceynowa. (PAP)

autor: Bożena Leszczyńska

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj