O swojej decyzji Seehofer poinformował na zakończenie odbywającego się w niedzielę w Monachium spotkania szefostwa bawarskiej partii.

Horst Seehofer od pewnego czasu nie zgadzał się z kanclerz Angelą Merkel w sprawie niemieckiej polityki migracyjnej. Był zdecydowanym przeciwnikiem "polityki otwartych granic" i opowiadał się za zamknięciem granic dla migrantów.

CSU tworzy koalicję rządzącą wraz z Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU), której szefową jest Merkel, oraz socjaldemokratami z SPD.

Angela Merkel przeprowadzi w poniedziałek po południu rozmowy ostatniej szansy z Horstem Seehoferem.

O możliwości podania się do dymisji Seehofer poinformował na zakończenie odbywającego się w niedzielę w Monachium spotkania kierownictwa bawarskiej partii. Jak twierdzi niemiecka prasa, podczas nocnych rozmów wysocy rangą przedstawiciele CSU próbowali go jednak odwieść od takiego kroku.

W ciągu trzech dni od poniedziałkowego spotkania z Merkel w Berlinie Seehofer ma ogłosić swoją ostateczną decyzję czy dalej będzie szefem MSW i CSU. Niemiecka prasa opisuje to spotkanie jako "rozmowy ostatniej szansy".

>>> Polecamy: Odpadnięcie Niemiec z mundialu oznacza coś więcej: lęk politycznego Berlina, który jest cieniem siebie sprzed 4 lat [OPINIA]