Auga: Liczba akcji w ofercie została zwiększona o 20 mln do łącznie 80 mln sztukWarszawa, 17.07.2018 (ISBnews) - Liczba akcji w ofercie publicznej Auga Group została zwiększona o kolejne do 20 mln istniejących akcji do łącznie 80 mln akcji (40 mln istniejących należących do Baltic Champs i 40 mln akcji nowej emisji), wynika z komunikatu spółki.

Według komunikatu Baltic Champs Group UAB, główny akcjonariusz, zdecydował że w ramach oferty publicznej Auga zaoferuje do sprzedaży dodatkowo do 20 mln akcji.

Na początku lipca Bank Litwy zatwierdził prospekt emisyjny spółki Auga Group AB w związku z ofertą publiczną do 40 mln akcji nowej emisji i do 20 mln akcji istniejących.

Przedział cenowy akcji Auga Group został ustalony na 0,45 - 0,50 euro. Ostateczna cena i wielkość oferty zostaną ustalone ok. 23 lipca. Nowe akcje spółki będą notowane na giełdzie w Wilnie i Warszawie.

Na początku roku Auga Group zdecydowała o rozpoczęciu procesu pozyskania dodatkowego kapitału poprzez ofertę publiczną akcji celem pozyskania 20 mln euro na finansowanie trwających przejęć i inwestowanie w dalszy rozwój biznesu. Intencją było przeprowadzenie nowej emisji do końca I połowy 2018 roku. Wówczas Auga podpisała umowę nabycia 100% kapitału zakładowego UAB Arginta Engineering za 6,4 mln euro.

Auga group jest jednym z największych pionowo zintegrowanych producentów żywności ekologicznej w Europie.

(ISBnews)