Nie ma już śladu po spadku liczby podróżnych, do którego doszło w następstwie zamachów terrorystycznych. Z najnowszych danych operatora lotniska wynika, że w maju obsłużyło ono 2,26 mln pasażerów, o prawie 3 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.

W wakacje za sprawą ruchu turystycznego liczba pasażerów jest jeszcze większa. Ostatni poniedziałek lipca jest wyjątkowy - wówczas do domu wracają m.in. uczestnicy popularnego festiwalu muzyki elektronicznej Tomorrowland, który odbywa się w północnej Belgii. Ze spodziewanych 96 tys. osób, które przejdą przez lotnisko, około 5 tys. to miłośnicy elektronicznych brzmień.

Największy ruch miał miejsce w poniedziałek rano od godz. 8 do 10. Tłoczno ma być też od godz. 16 do 18. "Pasażerowie powinni wziąć pod uwagę, że przy odprawie i w punktach kontroli będą długie kolejki" - ostrzegała za pośrednictwem publicznego nadawcy VRT Nathalie Pierard z portu lotniczego.

Aby ułatwić sobie życie, pasażerowi mogą dokonać odprawy online. Tym, którzy planują dotrzeć na lotnisko samochodem, radzi się sprawdzenie, czy nie ma korków i czy jest dostępny parking. We wtorek port w Zaventem ma być również mocno obciążony. (PAP)