Jest umowa na kolejny odcinek szlaku Via Carpatia. Odcinek S19 będzie kosztował ok. 333 mln zł

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
9 sierpnia 2018, 12:44
S19 - odcinek Podgórze - Kamień (GDDKiA)
S19 - odcinek Podgórze - Kamień (GDDKiA)/Media
Ponad 333,5 mln zł będzie kosztować podkarpacki odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Trasa, która będzie częścią szlaku Via Carpatia, powstanie w ciągu 34 miesięcy.

W czwartek w miejscowości Kamień (Podkarpackie) została podpisana umowa na realizację odcinka z firmą Budimex.

Jak przypomniał obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, droga Via Carpatia połączy Kłajpedę z Salonikami. „Ta trasa to koncepcja świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który chciał, aby połączyć wszystkie nasze, sąsiadujące od południa i od północy państwa, w jedną oś komunikacyjną” – dodał.

Podkreślił, że droga ta będzie też osią komunikacyjną dla Polski Wschodniej, a poprzez drogę ekspresową S17 połączy się też z portami z północy kraju.

Chodkiewicz zaznaczył, że każda nowa droga przyciąga biznes, który tworzy nowe miejsca pracy. „Zatem to też szansa dla rozwoju regionów Polski Wschodniej. O tę Polskę tak bardzo mocno Prawo i Sprawiedliwość się rozbija, żeby ten region był równie ważny, jak pozostała część Polski” – powiedział.

>>> Czytaj też: Wiatr na morzu - nowa miłość Donalda Trumpa

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj