Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,57 proc. i wyniósł 25.558,66 pkt.

S&P 500 zyskał 0,79 proc. i wyniósł 2.840,69 pkt.

Nasdaq Composite zwyżkował 0,42 proc., do 7.806,52 pkt.

"Dzisiejszy ruch na rynku, jak sądzę, jest prawie w całości związany z Chinami. Wiem, że problemy nie zostały jeszcze rozwiązane, ale sam fakt, że toczą się rozmowy, jest wystarczający, żeby pociągnąć giełdy w górę" - powiedział Randy Frederick z firmy Schwab.

"W mojej ocenie taryfy to był ruch taktyczny ze strony administracji Trumpa, żeby sprowadzić ludzi do stołu i negocjować kwestie handlowe" - dodał Maris Ogg, prezes Tower Bridge Advisors.

Największe wzrosty (nawet ponad 9 proc.) na S&P 500 zanotował Walmart. Sieć supermarketów podwyższyła całoroczną prognozę zysku i zaraportowała najwyższą od dekady dynamikę sprzedaży.

Solidną sesję mają również za sobą akcje Cisco (+3 proc.) Producent sprzętu i dostawca usług IT przedstawił wyższe od oczekiwań prognozy na bieżący kwartał fiskalny. Dobre wyniki Cisco ciągnęły również w górę kurs Symantec (+7 proc.).

Dobrze radziły sobie również spółki eksportowe po informacjach o wznowieniu dialogu handlowego USA-Chiny. Kursy Boeinga, Lockheed Martin i Caterpillar rosły po 3-4 proc.

Pozytywne doniesienia z frontu globalnej wojny handlowej wsparły również wyceny metali przemysłowych. Po środowej wyprzedaży miedź na LME i w Nowym Jorku zyskiwała ok. 1,5-2 proc., po wejściu sesję wcześniej w rynek niedźwiedzia.

Delegacja ChRL ma udać się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA – poinformował w chiński resort handlu. Informacje te potwierdził po południu Larry Kudlow, główny doradca gospodarczy prezydenta USA.

Dialog wznowiony zostanie po dwóch miesiącach impasu, choć na dość niskim szczeblu wiceministrów. (PAP)