Portfel zamówień Grupy Elektrotim przekraczał 301 mln zł na 1 sierpniaWarszawa, 06.09.2018 (ISBnews) - Portfel zamówień Grupy Elektrotim wynosił przeszło 301 mln zł według stanu na 1 sierpnia, poinformował prezes Andrzej Diakun.

"Portfel zamówień Grupy Elektrotim na 1 sierpnia to przeszło 301 mln zł. Większość portfela stanowią kontrakty pozyskane w ciągu ostatnich 12 miesięcy i spodziewamy się uzyskać na nich dodatnią marżę" - powiedział Diakun podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że na podstawie posiadanego backlogu można powiedzieć, iż drugie półrocze br. powinno być lepsze niż pierwsze, dwucyfrowa dynamika wzrostu przychodów z pierwszego półrocza powinna zostać zachowana.

"Historycznie 60-65% rocznych przychodów i większość zysków osiągamy w drugiej połowie roku, a 40% w samym IV kwartale. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to wszystkie spółki z grupy powinny osiągnąć na koniec br. dodatni wynik finansowy" - zapowiedział też prezes.

Celem na 2019 r. jest zwiększenie przychodów i poprawienie marży na sprzedaży, poinformował także.

"Na rynku nie brakuje zleceń, nie będziemy jednak zwiększać przychodów za wszelką cenę, skupiamy się na poprawie rentowności" - podsumował Diakun.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293 mln zł w 2017 r.

(ISBnews)